Akcia

Osadenie stojanovej vodomernej šachty

Aktuálna stránka:       Úvod > Katalóg - Cenník > Vodomerné šachty > Osadenie stojanovej vodomernej šachty

Osadenie stojanovej vodomernej šachtyVodomerná šachta VODOM 140 sa osadí do výkopu ryhy, pre vodovodnú prípojku v hĺbke 1400 mm / pre VODOM 120 1200 mm / pod úroveň terénu na zrovnanú zeminu bez podsypu z dôvodu zachovania prúdenia tepla zo spodných vrstiev zeme.


Šachta sa prepojí cez PE potrubie elektrotvarovkovou spojkou PE-100 SDR 11, s priemerom 32 mm (1") elektrozvarenie zabezpečuje 100% tesnosti potrubia. Smer napojenia vstup a výstup je vyznačený na obale šachty šípkou v smere prúdenia vody (elektrospojky nie su súčasťou dodávky).


Po osadení a pripojení potrubia sa šachta obsype po obvode triedenou zeminou, ktorá po zhutnení pomáha ako izolácia (nie pieskom ). Šachta sa obsypáva po horný okraj , osádza sa do zeleného pásma , v prípade osadenia v blízkosti prejazdu vozidiel treba šachtu od vrchu obetónovať do hrúbky 10 – 15 cm po celom obvode lemom širokým 20 cm, aby nedošlo k jej zdeformovaniu.


Poklop vodomernej šachty je vybavený madlom a zabezpečený dvoma skrutkami. Poklop je neprejazdný, v prípade prejazdu vozidiel treba po obetónovaní lemu, šachtu zabezpečiť liatinovým poklopom.


Na príprave pre vodomer je namontované šrobenie s maticami priemeru-1" pre vodomer stavebnej dĺžky 190 mm s prietokom 2,5 m3/hod (vodomer nie je súčasťou vodomernej zostavy).


Armatúry a vnútorné potrubia sú chránené pred poveternostnými podmienkami termopoklopom hrúbky100 mm a dvojitým plášťom so zateplením 20 mm .


Osadenie stojanovej vodomernej šachty

Máte ďalšie otázky? Obráťte sa na nás.

+421 907 175 038 •

© 2011 - 2019 Ivan Repkovský RENAVI. Všetky práva vyhradené.
PSD do HTML a SEO zabezpečila: reklamná agentúra MartinSOFT